Xbox Live Çöktü, Kullanıcılar Oyun Oynamak da Dahil Hiçbir Hizmete Saatlerce Erişilemedi!

Xbox, dün gece tüm dünyadaki kullanıcılarını etkileyen bir sorunla gündeme geldi. Xbox Live’da yaşanan sorunlar, oyuncuların saatlerce birçok hizmeti kullanamamasına neden oldu. Bunlar arasında online oyunları oynamak ve oyun indirmek gibi birçok hizmet yer alıyordu. Hizmete giriş bile yapılamadı.

Xbox sunucularındaki problem, ilk olarak dün gece 21.15 sularında başladı. Dünyanın dört bir yanından binlerce kullanıcı, Downdetector’e sorunları bildirdi, yaşadıklarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Çoğu şikâyette giriş yapılamadığı ifade ediliyordu. Yaklaşık yarım saat sonra resmî Xbox destek hesabı konunun farkında olduğunu ve araştırdığını aktardı.

Neredeyse 7 saat sonra çözüldü!

Maalesef Xbox Live’daki sorun hızlıca çözülemedi. Kullanıcılar, saatler boyunca hizmetlere erişemediler. Xbox destek hesabı, saat 23.00 civarında araştırmanın beklenenden daha uzun sürdüğünü ifade ederken oyunculara sabırlı oldukları için teşekkür ettiğini ifade etti.

Sabaha karşı 03.49 sularında nihayet beklenen açıklama geldi. Şirket, neredeyse 7 saat süren sorununun nihayet çözüldüğünü duyurdu. Hâliyle bu kadar uzun sürmesi oyunculardan pek iyi dönüşler almadı. Birçok kişi, gönderinin altından şirkete tepki gösterdi.

Maalesef saatler süren sorununun neden yaşandığına dair herhangi bir bilgimiz yok. Microsoft konu hakkında bir detay paylaşmadı. Yeni bir açıklama gelirse sizi bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir