Ayşe Ateş’ten iddianame tepkisi: İçi boş kağıt parçası

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin 22 kişi hakkında hazırlanan iddianame Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

“MÜCADELEMİN SİYASİ ÇIKARLAR SOFRASINA MEZE EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİM”

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, iddianameye sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. İddianameyi ‘İçi boş kağıt parçası’ olarak nitelendiren Ayşe Ateş, şunları belirtti:

* “İddianame adı verilen içi boş kağıt parçasının kabul edildiğini büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Çocuklarım bana ‘Babamızı polisler mi öldürdü’ diye soruyor. Ben onlara her defasında ‘Yok anneciğim, devletimizin polisleri bizi koruyor. Arkamızdan gizlice takip ediyorlar’ diyorum ki devlete olan güvenlerini kaybetmesinler. Fakat bugün bir kez daha gördüm ki devletimiz ne sağımızda ne solumuzda ne önümüzde ne de arkamızda. 

* Bir kez daha ifade etmekte fayda var: Bedeli her ne olursa olsun hukuki mücadelemin siyasi çıkarlar sofrasına meze edilmesine izin vermeyeceğim. 

“TEK BİR FAİLİN BİLE RAHAT UYKU UYUMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİM”

* Başkalarının çocukları rahat uyusun diye benim çocuklarıma reva görülen gözyaşlarının, benim çocuklarımın elinden zalimce alınan çocukluk yıllarının, zehir edilen günlerinin hesabını yargı önünde tek tek soracağım. 

* Bana ve benim çocuklarıma uyku haramsa bizim bugün bu durumda olmamıza sebep olan tek bir failin bile rahat uyku uyumasına müsaade etmeyeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir